Блог
учительки української мови та літетатури
Петріченко Юлії Миколаївни

Мистецтво орігамі. Орігамі «Песик»

Мета: ознайомити учнів із технікою «орігамі», сформувати навики згинання паперу, різання паперу; розвивати моторику рук, уяву; виховувати акуратність, любов до тварин, виховувати пізнавальний інтерес до вивчення предмету.

Обладнання:картон, кольоровий папір, клей, ножиці, фломастер; презентація, інструкційні картки, зразки виконаних робіт.

Хід заняття

I.Організаційний момент

Привітання:

Дзвінко пролунав дзвінок,

Всіх покликав на урок.

Тож сідайте всі в рядок —

Починається урок.

II. Актуалізація опорних знань.

- З яким матеріалом ми працювали на попередньому занятті?

- Що ми виготовляли?

- Який спосіб роботи з папером використали на занятті?

III.Повідомлення теми і мети заняття.

Давайте зараз з вами разом впізнаємо фігурки, які зображені. (Слайд) А з чого виготовлені ці фігурки?

Діти, а можливо хтось з вас знає, як називається техніка складання фігурок з паперу?

Сьогодні ми з вами познайомимося з дуже цікавою технікою, яка має назву оригамі.

Оригамі – це мистецтво складання паперових фігурок. Це мистецтво винайшли китайці більш ніж дві тисячі років тому. В 7 столітті оригамі було завезено в Японію. В Японії та Китаї мистецтво оригамі стало обов’язковим шкільним предметом, який вивчається з 1 по 11 клас. Із звичайного паперу японці можуть створити чудеса. Паперовіжуравлики – це талісмани, які приносять щастя.

Щоб дізнатися, що саме ми будемо виготовляти на заняття в групі продовженого дня вам потрібно відгадати загадку

Вірний друг у мене є,

Мені лапу подає.

Заглядає щиро в очі,

Мовби щось сказати хоче.

Замість слів лиш чути: "Гав",

Всіх котів порозганяв.

Хто скажіть цей розбишака,

Знають всі, що це… (собака)

III. Вивчення нового матеріалу

1.Перегляд демонстраційного матеріалу.

Із паперу можна створити безліч різноманітних фігурок, тварин, птахів та багато іншого. Оскільки сьогодні ми виготовлятимемо песика, тож давайте переглянемо, як інші люди уявляють песика із паперу. (перегляд робіт оригамі «Песик»)

2.Відбір інструментів і матеріалів, необхідних для роботи.

Які інструменти і матеріали нам знадобляться на уроці, ви дізнаєтеся, відгадавши загадки. Перевіряйте, чи є вони у вас на столі.

Цей цупкий папір зігни,

Аплікацію зроби.(Картон)

На мені можна писати,

На мені можна малювати,

На мені можна розфарбовувати

Мене можна вирізати. (Папір)

Два   кінця,   два   кільця,  

а   посередині цвях. (Ножиці)

Щоб жили всі дружно в мирі:

Скло, пластмаса, гума, шкіра, —

Всіх здружу я, крім людей.

Здогадались, хто я?.. (Клей)

Серед білого листа

виникає краса.

Різнобарвний майстер -

це все ... (Фломастер)

Рівно риску проведи

І квадратик спробуй,

Та у руки ти візьми

Цю струнку особу.

Натиск витримає стійко

Впевнена, струнка... (лінійка)

Лінійку ми будемо використовувати замість гладилки (гладилка – це деревяний невеличний брусок, який допомагає розгладжувати згини паперу)

Якщо взяти аркуш паперу і зігнути його навпіл, то лінія, яка утворилася буде називатися лінією згину. 

Зазвичай всі аркуші кольорового паперу продаються у  формі прямокутника. Але для нашої роботи нам потрібен квадратний аркуш паперу. Тож зараз я покажу вам, як із прямокутного аркуша отримати квадратний.

3.Секрети майстра Папірчика.

(Показ інструкційної картки. Пояснення послідовності виконання роботи).

4.Інструктаж з техніки безпеки при роботі з ножицями та дотримання правил культури праці.

Під час роботи ми повинні дотримуватися певних правил техніки безпеки та правил культури праці.

- ножиці передавати кільцями вперед

- робоче місце тримати в чистоті

- якщо фломастером ви не працюєте,то закривайте ковпачок

5.Фізкультхвилинка

Працювати перестали

І тепер всі дружно встали.

Будемо відпочивати,

Нумо, вправу починати!

Руки вгору, руки вниз

І легесенько пригнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз — присіли, другий — встали.

Всі за парти посідали.

6.Практична робота учнів.

 Індивідуальна робота

7. Поточний інструктаж.

Ось такий у нас вийшов гарний песик. Але йому не вистачає оченят та ротика. Візьміть фломастери або кольорові олівці та домалюйте самостійно. Тепер нам потрібно його розмістити на картоні. Для цього візьміть клей, змастіть ним по краям песика із зворотної сторони і прикладіть до картону та затримайте на декілька секунд, щоб песик закріпився на картоні.

IV.Підсумок уроку

1.Виставка і аналіз дитячих робіт.

Ви сьогодні виготовили дуже гарні роботи. Сподіваюсь, що вам сподобалася техніка оригамі і ви надалі будете пробувати виготовляти вироби в цій техніці.

2.Прибирання робочих місць.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Немає коментарів

На платформі Blogger.